Kaip suprasti ir gydyti šunų alergiją

Kaip suprasti ir gydyti šunų alergiją

Įdomi tiesa ta, kad laikui bėgant mūsų šunis gali kamuoti daugybė alergijų. Norime suteikti kuo daugiau informacijos, kad būtų lengviau su jomis susidoroti.

Alergija šunims yra paslaptingas negalavimas, kurį gali sukelti daugybė veiksnių, tokie kaip besikeičiantys sezonai, užkandžiai ar kontaktas su tam tikrais išoriniais elementais. Alergija gali pasireikšti sudirginimu, dėl kurio šuo vėl turi grįžti į veterinarijos kliniką kremų, tepalų, tablečių ir injekcijų. Šiame įraše apžvelgsime, kas sukelia alergiją šunims, įskaitant mielių infekcijas, sezoninius bėrimus, maistą, ore esančius elementus, įvairius parazitus, ir pateiksime keletą pasiūlymų, kaip jas sumažinti.

Odos vientisumo pažeidimai – mielių dermatitas:

Jei jūsų augintiniui pasireiškė bėrimas, kuris tapo porėtas ir kvapus, tai gali būti mielių infekcija. Kaip ir bakterijos, mielės paprastai randamos ant odos, tačiau dėl alergijos ar imuninės sistemos trūkumo mielės gali nekontroliuojamai daugintis. Deja, mielių infekcijos (taip pat žinomos kaip mielių dermatitas) yra labai dažnos šunims. Grybelinei infekcijai paūmėjus, Jūsų šuns odos bėrimai sustorės ir susidarys dramblio oda, kuri šunims siaubingai niežti. Geros naujienos yra tai, kad veterinarijos gydytojui laiku diagnozavus, mielių dermatitas gali būti gydomas gydomuoju šampūnu. Jei atvejis yra pažengęs, Jūsų augintinio veterinaras tikriausiai paskirs geriamąjį priešgrybelinį vaistą.

Sezoninės alergijos:

Dažniausiai pasireiškia bėrimais, dėl kurių šuns kailis gali retėti ir pleiskanoti. Jei Jūsų šuniuką kamuoja niežtintys bėrimai, kreipkitės į veterinarą, kad įsitikintumėte, jog jis neturi grybelinės ar bakterinės infekcijos. Kai šis įtarimas bus atmestas, veterinaras greičiausiai pasiūlys niežulį gydyti priešuždegiminiais vaistais. Daugeliu atvejų tai užblokuos alerginę reakciją. Kai Jūsų šuns bėrimas išnyks, apsvarstykite galimybę naudoti šampūnus ar hipoalerginius purškiklius, išlaikyti odos sveikumą ir elastingumą. Kai kurie šunys, kaip ir žmonės, alergiški aplinkos veiksniams, tokiems kaip žiedadulkės, dulkės ir pelėsiai.

Blusos ir šunų parazitai:

Blusos gali padaryti daugiau žalos nei priversti šunį kasytis. Daugelis šunų yra alergiški blusų įkandimams, ypač tie, kurie jau turi susilpnėjusią imuninę sistemą arba turi kitų alergijų. Paklauskite savo veterinarijos gydytojo rekomendacijų dėl saugaus ir veiksmingo produkto, skirto kovai su blusomis. Rinkoje yra daug variantų, pradedant antkakliais ir baigiant mėnesiniais vietiniais gydymo būdais iki švirkščiamųjų blusų profilaktikos priemonių, kurios trunka šešis mėnesius.

Verta paminėti, kad šunų augintojai turėtų žinoti, kad paprastas uodo įkandimas gali užkrėsti keturkojį potencialiai mirtina širdies kirmėlių liga. Geriausias būdas apsisaugoti nuo šio vidinio parazito poveikio augintiniui – duoti jam širdies kirmėlių profilaktikos preparatus, kurie gali būti kramtomųjų tablečių, vietinių tepalų ar injekcijų pavidalu. 

Maisto produktų sukeliamos alergijos:

Šunims gali atsirasti alergijos simptomų dėl padidėjusio jautrumo vienai ar kelioms jų dietos sudedamosioms dalims, net jei jie daugelį metų valgo tą patį maistą. Alergenas paprastai yra pagrindinis baltymų arba angliavandenių ingredientas, pavyzdžiui, jautiena, vištiena, kiauliena, kukurūzai, kviečiai ar soja. Tačiau smulkūs ingredientai, tokie kaip konservantai ar dažikliai, taip pat gali būti potencialūs alergenai. Dauguma veterinarijos gydytojų gali siūlyti receptines dietas, sudarytas iš ribotų ingredientų, kurios gali padėti sumažinti odos sudirginimą. Rekomenduojama rinktis maisto produktus bei skanėstus, kurių sudėtyje yra pažymėta - „be grūdų“. 

Kokius skanėstus turėčiau rinktis, jei mano šuo alergiškas įvairiems maisto produktams?

Gali būti sunku rasti tinkamus kramtukus šunims, kurie kenčia nuo alergijos maistui. Vienas iš variantų yra hipoalerginiai skanėstai. Tai gali būti specialiai paruoštos šaknys ir šakos ar elnio ragai. Kitas sprendimas – pasigaminti skanėstų patiems naudojant konservuotą šuns ėdalo variantą, suformuojant jį į mažus grynuolius ar mažus kauliukus. Dažnai nesusimąstome, tačiau daržovės, taip pat yra geras skanėstas. Morkos, salierai, pomidorai bei obuoliai turi šiek tiek krakmolo ir kalorijų, bet gali būti saugiai įtraukti į  šuns mitybos racioną.

Oro sąlygų pokyčiai taip pat gali sukelti alergiją:

Kaip ir žmonėms, šunims gali išsivystyti alerginė reakcija į žiedadulkes, žolę, pleiskanas ir buitines chemines medžiagas. Kai kurių iš šių elementų mes negalite kontroliuoti, tačiau dažnas namų siurbimas ir valymas yra geras būdas sumažinti šuns alergiją uždaroje patalpoje. Taip pat, naudinga reguliariai maudyti šunį. 

Deja, kalbant apie simptomus, susijusius su alergija, dažniausiai stebuklingo gydymo nėra. Alergijos dažnai yra lėtinės ir reikalauja nuolatinės priežiūros. Rekomenduojame rinktis profesionalų veterinarijos gydytoją,  patikimą maisto gamintoją bei aukščiausios kokybės kramtukus ir skanėstus!

Žymos: šunų alergija