Streso signalai: 5 būdai sužinoti, ar jūsų šuo patiria stresą

Streso signalai: 5 būdai sužinoti, ar jūsų šuo patiria stresą

Kaip augintinio savininkas, gali ateiti laikas, kai pradėsite pastebėti, kad jūsų šuo elgiasi kitaip. Nesvarbu, ar jis įgijo naują įprotį nepaliaujamai loti, o gal atrodo, kad šuo tapo daug ramesnis nei įprastai. Galite pradėti stebėtis: „Ar mano šuo patiria stresą?“

5 būdai sužinoti, ar jūsų šuo patiria stresą

Kaip augintinio savininkas, gali ateiti laikas, kai pradėsite pastebėti, kad jūsų šuo elgiasi kitaip. Nesvarbu, ar jis įgijo naują įprotį nepaliaujamai loti, o gal atrodo, kad šuo tapo daug ramesnis nei įprastai. Galite pradėti stebėtis: „Ar mano šuo patiria stresą?“

Keista, bet stresas šunims iš tikrųjų yra šiek tiek dažnesnis nei manote. Deja, didelis stresas ilgą laiką gali pradėti neigiamai paveikti jūsų augintinio sveikatą. Žemiau pasidalinsime įprastais šunų streso požymiais, kad padėtume jums nustatyti, ką gali išgyventi jūsų augintinis.

Sumažėjęs apetitas

Skirtingai nei žmonės, šunys nekeičia pasirenkamų dietų. Jie nesirenka pasninkauti ar sumažinti suvartojamo maisto kiekį. Todėl jei pradedate pastebėti, kad jūsų augintinis prarado susidomėjimą maistu arba visiškai nustojo ėsti – būtinai kreipkitės į veterinarą. Tai gali būti susiję su dideliu streso lygiu arba galbūt su pagrindine sveikatos būkle.

Išsiskyrimas

Visi žinome, kad šunys yra socialūs gyvūnai, ypač savo žmonių ar šeimininku atžvilgiu. Jei pastebėjote, kad jūsų šuo staiga pradėjo izoliuotis nuo kitų, jūsų augintinis gali patirti stresą, nerimą ar susirgti. Galbūt norėsite pasikonsultuoti su veterinaru, kad išvengtumėte galimų ligų.

Agresyvumas

Gali būti painu, kai šiaip draugiškas šuniukas pradeda agresyviai elgtis kitų atžvilgiu. Nesvarbu, ar agresija nukreipta į žmones ar kitus namuose esančius gyvūnus, tai gali būti ženklas, kad jūsų šuo patiria stresą. Nenorite, kad jie įstrigtų manydami, kad agresija yra gerai, todėl būtinai pasitarkite su savo augintinio veterinarijos gydytoju, kad įvertintumėte jų elgesio pokyčius.

Kūno kalba

Deja, šunys negali su mumis kalbėti tiesiogiai. Tačiau, jei atkreipsime dėmesį į jų kūno požymius, tai gali suteikti jums subtilių užuominų apie tai, kas vyksta. Stresą patiriantis šuniukas gali patirti įvairius fizinius pokyčius. Jie gali būti susiję su elgesiu, pavyzdžiui, nepaliaujamas laižymas, kasymasis ar alsavimas. Arba tai gali vykti viduje, pavyzdžiui, viduriavimas, vidurių užkietėjimas ar vėmimas. Nors tai taip pat gali būti ligos požymiai, jie gali būti streso ir (arba) nerimo jausmo arba patiriamo šalutinis poveikis.

Padidėjęs miegas arba depresija

Jei pradedate pastebėti, kad jūsų šuo miega daug daugiau nei įprastai arba jis apskritai yra liūdnas, jis gali patirti stresą. Bendras mieguistumas taip pat gali būti ligos požymis. Bet jei veterinaras atmeta medicinines problemas, tai gali būti streso ar nerimo šalutinis poveikis.

Jei pradėjote pastebėti kurią nors iš išvardytų savybių, jums gali kilti klausimas, ką galite padaryti, kad joms padėtumėte. Visų pirma, pasitarkite su veterinaru. Norėsite įsitikinti, kad nėra didelių sveikatos problemų, o tik stresas.

Jeigu pastebite, kad jūsų šuniui atitinka šiame straipsnyje išvardinti požymiai, o veterinaras neaptiko jokių ligų, galite savo šuniui padėti nusiraminti ir atsikratyti streso. Rekomenduojame TRUE LEAF Calming Support kramtukus su kanapėmis, kurie turi raminamąjį poveikį. Sukurta iš aukštos kokybės ir natūralių ingredientų, mūsų kolekcija TRUE LEAF Calming Support yra puiki galimybė palaikyti jūsų augintinio psichinę sveikatą visą dieną. Jie gali būti naudojami kaip kasdienis skanėstas arba prireikus, kai tikimasi didesnės streso situacijos.