Ką daryti kai šuo nevaldomai viską kramto

Ką daryti kai šuo nevaldomai viską kramto

Daugelis augintinių savininkų susiduria su dažna problema – apkramtytais baldais ar sugraužtais kitais svarbiais namų ūkio daiktais. Norint suvaldyti situaciją, siūlome pasinaudoti šiais patarimais.

1. Nesvarbu ar tai naminis ar laukinis šuo, jo poreikis kramtyti yra visiškai normalus ir natūralus. Kad nenukentėtų svarbūs daiktai ar baldai, siūlome aprūpinti savo augintinį žaislais ir kramtukais. Svarbu, kad šuns kramtukai būtų visada jam pasiekiamoje vietoje. Taip pat, reikėtų nepamiršti, kad kramtymui skirti daiktai turi būti patvarūs ir saugūs šuniui. Tam puikiai tinka Jako sūrio skanėstai.

2. Dresuokite savo šunį. Kai augintinis pradeda graužti baldus ar netinkamus daiktus, sustabdykite jį komanda „STOP“ ir įduokite šuniui jo žaislą arba kramtuką.

3. Išbandykite specialius purškalus, kurie atbaidys jūsų augintinį nuo baldų kramtymo. Atkreipkite dėmesį, kad naudojami purškalai nebūtų toksiški jūsų šuniui.

4. Svarbius daiktus paslėpkite nuo šuns bei apribokite priėjimą prie baldų, kuriuos norite pasaugoti. Tai padaryti galite naudojant vaikiškus vartelius ar dėžes.

5. Užtikrinkite, kad jūsų šuo gautų daug fizinio krūvio ir protinės stimuliacijos. Pavargęs šuo linkęs mažiau kramtyti. Tai padaryti galite išeidami ilgesniems pasivaikščiojimams, treniruodami ar žaisdami kartu su savo šuniu.

Svarbu atsiminti, kad šuns daiktų ar baldų kramtymas yra įprasta elgesio problema, kurią galima išspręsti pasitelkus kantrybę, nuoseklumą ir mokymų planą. Pasirinkę tinkamą požiūrį, galite veiksmingai užkirsti kelią sukramtytiems daiktams ir baldams.

Esant rimtiems baldų kramtymo atvejams, galite pasitarti su gyvūnų elgsenos specialistu arba treneriu.