6 sveikatos ir saugos patarimai stovyklaujant su šuniu

6 sveikatos ir saugos patarimai stovyklaujant su šuniu

Orams šylant, vilioja veikla lauke, pvz., stovyklavimas ir žygiai. Žinoma, mūsų keturkojai yra puikūs kompanionai, kurie tyrinėja naujas vietas ir mėgaujasi naujais nuotykiais. Nors atvira erdvė yra natūrali šuns aplinka, yra keletas geriausių praktikų, kurių turėtumėte laikytis būdami gamtoje su savo šuniu. Šiame straipsnyje apžvelgsime sveikatos ir saugos patarimus stovyklaujant su keturkojais draugais.

Apsaugokite augintinio sveikatą pasikalbėdami su savo veterinarijos gydytoju apie blusų ir erkių prevenciją.

Prieš leisdamiesi į lauką su savo augintiniu, apsvarstykite savo šuns blusų ir erkių prevencijos rėžimą. Blusų ir erkių yra mūsų kiemuose, tačiau jos daug labiau plinta atvirose erdvėse. Pasitarkite su savo veterinarijos gydytoju apie vietą, kurioje praleisite ilgesnį laiką gamtoje, gyvenimo sąlygas ir bendrą šuns sveikatą.

Suruoškite ir kartu su savimi paimkite šuns „stovyklavimo“ krepšį ir laikykite jo viduje kontrolinį sąrašą.

Tvirtą drobinį krepšį priskirkite kaip „stovyklavimo“ krepšį ir jame laikykite kontrolinį reikmenų sąrašą ištisus metus, kad nepamirštumėte jokių svarbių reikmenų. Jūsų iškylų sąraše turėtų būti:

  • Maistas ir vanduo
  • Dubenėliai
  • Vaistai naminiams gyvūnėliams
  • Įvairaus ilgio ir storio antkakliai, pavadėliai
  • Šunų mėgstamas kilimėlis ar užklotas.
  • Pirmosios pagalbos vaistinėlė naminiams gyvūnėliams
  • Naminių gyvūnėlių vabzdžių repelentai (tai priemonės, naudojamos atbaidyti uodus, erkes, muses ir kitus kandančius vabzdžius)
  • Šilti šunų drabužiai ir letenų apdangalai (jei keliaujama uolėtais, akmenuotais paviršiais)

Supakuokite papildomą kiekį maisto keturkojui.

Stovyklavimo veikla gali sudeginti papildomų kalorijų. Jei šuns diena buvo ypač aktyvi, duokite jam daugiau maisto nei įprastai. Niekada nepakenks su savimi atsinešti du indus maisto, jei vienas sušlaptų arba surytų miško gyvis. Nesijaudinkite, jei šuo praleidžia maitinimą. Kai kuriems gyvūnams kelionių stresas gali slopinti apetitą. Tačiau, jei pasibaigus kelionei Jūsų augintinio apetitas nesunormalėja, nuveskite šunį pas veterinarą, kad įsitikintumėte, jog nėra kitos gyvūno sveikatos problemos.

Rekomenduojame su savimi turėti ir šunų skanėstų, kurie padėtų jūsų keturkojui atsipalaiduoti. Skanėstai taip pat, gali padėti užsiimti mėgstama veikla ar dresūra gamtoje. Tai puikus būdas naudingai išnaudoti laiką. Kokybiškais bei su naudingomis funkcijomis skanėstais galite pasirūpinti iš mūsų turimo asortimento čia.

Sraigtas, pavadėlio pririšimui gamtoje.

Savo stovyklavietėje pastatykite metalinį „kamščiatraukį“, kuris įsukamas į žemę ir prie jo tvirtinamas pavadėlis, leis Jūsų augintiniui džiaugtis gamta, pvz., kol statysite palapinę. Taip šuo galės saugiai mėgautis stovyklaviete, kol bus Jūsų akyse. Būtinai dažnai tikrinkite kuolą, nes tempimas ir drėgnos sąlygos gali jį atlaisvinti, ypač jei jis yra smėlėtoje žemėje, ir leis šuniui nuklysti.

Pasiimkite su savimi įvairių antkaklių ir pavadėlių.

Jei vis dar dresuojate savo augintinį, atsineškite įvairių pavadėlių. Iki 5 metrų ilgio pavadėlis  ir antkaklis su dygliukais tinka treniruotėms, o įprastą antkaklį galima naudoti, kai Jūsų šuo yra pririštas. Plaukiant ir žygiuojant, platesni pavadėliai gali padėti kontroliuoti augintinio judesius ir užtikrinti jo saugumą.

Nakties metu pasirūpinkite, kad šuo nesušaltų.

Šunys praranda šilumą iš nosies. Siekdami sulaikyti šilumą savyje, jie kartais miega „nuo nosies iki uodegos“, tarsi ant kojų - išsitiesę. Be mėgstamos lovos ar miegmaišio, pateikite savo šuniui mėgstamą kilimėlį ar užklotą, po kurias jis galėtų pasinerti. Mažesniems šunims arba šunims su trumpu kailiu gali prireikti papildomo sluoksnio, pavyzdžiui, šuniško megztinio.

Naudodamiesi šiais pagrindiniais patarimais, kaip stovyklauti su savo šunimi - būsite pasiruošę smagiai praleisti laiką lauke su savo keturkoju ir mėgautis ramybe šią vasarą. Gerai pasiruošę linkime gerai praleisti laiką, todėl planuokime pasimatymą su gamta!

stovyklavimas su šuniu