Blogo kategorijos

Blogo kategorijos

Geriausias šunų dantų priežiūros vadovas – kaip valyti ir prižiūrėti šuns dantis

Geriausias šunų dantų priežiūros vadovas – kaip valyti ir prižiūrėti šuns dantis

Niekas nenori šuns blogo kvapo iš burnos, įskaitant patį šunį! Skaitykite toliau ir sužinokite geriausius patarimus, kaip rūpintis jūsų keturkojo draugo dantimis.

Kaip geriausiai prižiūrėti šuns dantis ir burną? 

Daug problemų galima išvengti laikantis tinkamos dantų priežiūros rutinos. Štai keletas pagrindinių patarimų, kaip išlaikyti jūsų augintinio dantis ir burną sveikus:

  • Valykite jų dantis: tai padeda pašalinti apnašas ir išvengti dantų akmenų, o dantys ir dantenos išlieka sveiki. Stenkitės valyti bent tris kartus per savaitę, o geriausia kasdien. Šią rutiną lengviau pradėti, kai šuo dar mažas, bet niekada nevėlu pradėti – svarbu tik lėtai ir su daug pagyrų. Naudokite mažą šepetėlį arba specialų piršto šepetėlį ir šunims skirtą dantų pastą – žmonių pasta gali būti toksiška.
  • Naudokite dantų kramtomuosius žaislus: jie padeda pašalinti apnašas, stiprina kramtymo raumenis ir suteikia psichologinę stimuliaciją. Svarbu pasirinkti tinkamus produktus pagal šuns amžių ir dydį.
  • Naudokite vandens priedą: specialūs priedai, kurie dedami į vandenį, gali padėti išvengti apnašų susidarymo.
  • Reguliariai tikrinkite šuns dantis: jūsų šuns dantis turėtų tikrinti veterinaras bent kartą per metus. Jei reikia, gali prireikti sedacijos arba anestezijos norint išsamiau apžiūrėti.
  • Pasirinkite tinkamą mitybą: apie tai kalbame paskutiniame skyriuje!

Kaip geriausiai prižiūrėti šuns dantis ir burną

Šuns dantų valymo pradžia

Niekada nėra per anksti pradėti pratinti savo šuniuką prie dantų valymo – iš tikrųjų, kuo anksčiau pradėsite, tuo bus lengviau. Taip pat niekada nėra per vėlu, nes visiems šunims gali pasitarnauti geresnė dantų higiena, ir ta sena patarlė yra klaidinga – seną šunį galite išmokyti naujų triukų! Jums tereikia skirti laiko, gerbti jų ribas ir išlaikyti teigiamą požiūrį.

Sekite toliau pateiktus žingsnius, pereikite prie kito tik tada, kai jūsų šuo jausis patogiai su ankstesniu:

  • Pripratinkite šunį prie švelnaus snukio laikymo ir šiek tiek pakelto galvos.
  • Pereikite prie švelnaus lūpų pakėlimo.
  • Trinkite priekinius dantis pirštu (su guminiu šepetėliu ar be jo) sukamaisiais judesiais. Šiame etape galite pristatyti specialią šunų dantų pastą (ji yra skani, todėl veikia ir kaip skanėstas).
  • Pradėkite taip pat trinti dantenas pirštu, ypač atkreipdami dėmesį į dantenų liniją, kur ji susilieja su dantimis.
  • Pereikite link burnos galo tik pirštu trindami ir naudodami dantų pastą.
  • Pristatykite savo šuniui dantų šepetėlį, leiskite jam jį pauostyti. Uždėkite ant jo šiek tiek dantų pastos ir leiskite jam ją nulaižyti (tik neleiskite kramtyti šepetėlio).
  • Švelniai valykite priekinius dantis su šepetėliu ir dantų pasta – vis dar naudodami sukamaisiais judesiais.
  • Progresuokite link burnos galo, kai šuo jaučiasi vis patogiau.
  • Kai jūsų šuo bus ramus, kai valote visą išorinę dantų dalį, pereikite prie vidinės dantų pusės valymo – vėl pradėkite nuo priekio ir palaipsniui judėkite atgal. Tam reikės, kad šuo atvertų burną, ką galite pasiekti švelniai suspaudę burnos kampus, jei reikės.

Atminkite, kad viską, ką darote, turėtų lydėti daugybė pagyrų, o jei jūsų šuo traukiasi ar rodo streso ženklus, padarykite pertrauką arba bandykite kitą dieną. Būkite kantrūs – kai kurie žingsniai gali užtrukti ilgiau, kol jūsų šuo juos priims, tačiau švelnus ir palaikantis atkaklumas galiausiai atves jus abu iki sėkmės. Ir svarbiausia – užtikrinkite, kad abu būtumėte saugūs proceso metu.

Kaip valyti šuns dantis?

Dantų valymas gali atrodyti sudėtingas, tačiau tai būtina jų dantų priežiūros dalis. Štai kaip pradėti:

  • Tinkamas dantų šepetėlis: naminiams gyvūnėliams skirti dantų šepetėliai gali būti įvairių formų – nuo ​​klasikinio dantų šepetėlio, iki guminius antpirščius primenančius įtaisus. Įvairių tipų šepetėlių naudojimas gali būti naudingas, kai supažindinsite šunį su dantų valymu, nes tai yra laipsniško mokymo proceso dalis. Nepamirškite pagalvoti ir apie jų burnos dydį – tai, kas tinka dogui, gali būti labai nepatogu čihuahua!
  • Šunims skirta dantų pasta: mums gali patikti mėtinės dantų pastos, bet šunims labiau patinka mėsos skoniai. Žmonėms skirtos dantų pastos gali būti toksiškos šunims ir jiems labai nepatinka putojimas. Šunų dantų pastoje taip pat dažnai yra fermentų, kurie padeda suskaidyti apnašas.
  • Reguliarus valymas: idealiu atveju, šuns dantis reikia valyti kasdien – kaip ir mums. Nepamirškite švelniai valyti ir vidinę, ir išorinę dantų pusę.

Šuns dantų valymo patarimai

  • Pabandykite susieti dantų valymą su kasdiene veikla – pavyzdžiui, prieš pasivaikščiojimą arba po vakarienės. Tai padeda prisiminti daryti tai kiekvieną dieną ir leidžia jūsų šuniui tikėtis šios veiklos kaip rutinos dalies.
  • Po dantų valymo suteikite savo šuniui kažką, kas jam patinka – visa tai skirta teigiamų asociacijų kūrimui.
  • Dažnai verta pakartoti paskutinį žingsnį, su kuriuo jūsų šuo jautėsi patogiai ankstesnės treniruotės pabaigoje, kad pradėdami naują sesiją šuo nesusidurtų su kažkuo nauju iškart.
  • Mokymo metu stenkitės tylėti, kol šuo padarys tai, ko iš jo tikitės, kad jūsų žodinės pagyros priežastis būtų jam akivaizdi.