Kaip apsaugoti šunį karštą vasaros dieną
Vasaros mėnesiai gali būti nepatogūs – net pavojingi – naminiams gyvūnėliams ir žmonėms. Pakankamai sunku tiesiog susidoroti su kylančiomis temperatūromis, jau nekalbant apie tirštą drėgmę.
Šią vasarą galime padėti apsaugoti jūsų šunį ar kitą naminį gyvūną. Vadovaukitės mūsų patarimais, kaip padėti visiems jūsų šeimos nariams išlikti sveikiems, kol karšta.
Praktikuokite pagrindines vasaros saugos taisykles
Niekada nepalikite šuns automobilyje karštą dieną.
Net minutei! Net ir tada, kai automobilis yra užkurtas ir įjungtas oro kondicionierius. Šiltą dieną temperatūra automobilyje gali greitai pakilti iki pavojingo lygio. Pavyzdžiui, 29 laipsnių karščio dieną temperatūra automobilyje su šiek tiek atidarytais langais per 10 minučių gali pasiekti 39 laipsnius. Po 30 minučių temperatūra pasieks 49 laipsnius. Tokiame karštyje jūsų augintinis gali patirti negrįžtamų organų pažeidimų arba mirti.
Stebėkite drėgmę
„Svarbu prisiminti, kad ne tik aplinkos temperatūra, bet ir drėgmė gali turėti įtakos jūsų augintiniui“, - sako daktaras Barry Kellogg, VMD, Humane Society Veterinary Medical Association. „Gyvūnai stengiasi išgarinti drėgmę iš plaučių, o tai atima šilumą iš jų kūno. Jei drėgmė per didelė, jie negali atvėsti ir jų temperatūra labai greitai šokteli iki pavojingo lygio.“ Matuodami šuns temperatūrą galite sužinoti, ar yra rimta problema. Šunų temperatūra neturėtų viršyti 40 laipsnių celcijaus.
Vėsinantis kilimėlis ir skarelė
Vienas iš būdų padėti šuniui kontroliuoti temperatūra ir atvėsti, tai – vėsinantis kilimėlis arba vėsinanti skarelė, kuri padėtų šuniui karštą vasaros dieną. Vėsinantys kilimėliai kuriuos galite rasti mūsų asortimente, vėsina apie 3-4 valandas ir jo papildomai nereikia šaldyti šaldiklyje ar kitaip atvėsinti prieš naudojimą. CoolPets Premium klasės vėsinantis kilimėlis veikia gelio slėgio dėl susidariusio svorio nuo gulinčio šuns. Užtenka vos 30 min. ir vėsinantis kilimėlis tampa šaltas ir gali puikiai atvėsinti šunį karštą vasaros dieną. Vėsinančius kilimėlius ir vėsinančias skareles galite rasti čia.
Kiti vėsinantys žaislai
Karšta vasaros dieną, jeigu šuo mėgsta pramogas vandenyje, galite jam suteiktį vandens pramogas su specialiai neskęstančiais CoolPets Premium klasės žaislais. Jie specialiai sukurti vandens pramogoms, o speciali absorbuojanti technologija leidžia žaislui įsisavinti vandens, kuris šuniui įkandus į žaislą būna išleidžiamas ir taip atvėsina bei pagirdo šunį. CoolPets specialius žaislus bei išskirtinį dušą/fontaną atsigaivinimui karštą dieną galite rasti čia.
Karštomis dienomis ribokite fizinį krūvį
Būkite atsargūs mankštindami savo augintinį. Pratybų intensyvumą ir trukmę reguliuokite atsižvelgdami į temperatūrą. Labai karštomis dienomis ribokite fizinį krūvį anksti ryte arba vakare ir būkite ypač atsargūs su augintiniais, kurių ausys baltos spalvos, nes jie labiau linkę sirgti odos vėžiu, ir su trumpauodegiais augintiniais, kuriems paprastai būna sunku kvėpuoti. Asfaltas labai įkaista ir gali nudeginti augintinio letenas, todėl, jei įmanoma, vedžiokite šunį ant žolės. Visada su savimi turėkite vandens, kad šuo neperdžiūtų. Jeigu vis dar neturite vandens gertuvės šuniui, ja pasirūpinti galite čia.
Nepasikliaukite ventiliatoriumi
Gyvūnai į šilumą reaguoja kitaip nei žmonės. (Pavyzdžiui, šunys daugiausia prakaituoja kojomis.) O ventiliatoriai ne taip veiksmingai vėsina augintinius kaip žmones.
Pasirūpinkite pakankamu pavėsiu ir vandeniu
Kai augintinis būna lauke, pasirūpinkite, kad jis būtų apsaugotas nuo karščio ir saulės ir turėtų daug šviežio, šalto vandens. Per karščio bangas, kai įmanoma, į vandenį pridėkite ledo. Medžių pavėsis ir tentai yra idealūs, nes jie netrukdo oro srautui. Šuns būda nuo karščio nepadeda - tiesą sakant, jį dar labiau karštį sustiprina.
Stebėkite šilumos smūgio požymius
Ekstremali temperatūra gali sukelti šilumos smūgį. Kai kurie šilumos smūgio požymiai yra sunkus kvėpavimas, stiklinės akys, padažnėjęs širdies plakimas, pasunkėjęs kvėpavimas, pernelyg didelis troškulys, mieguistumas, karščiavimas, galvos svaigimas, koordinacijos stoka, gausus seilėtekis, vėmimas, sodriai raudonas ar violetinis liežuvis, traukuliai ir sąmonės netekimas.
Karščio smūgis ypač gresia labai seniems, jauniems, turintiems antsvorio, neįpratusiems ilgai sportuoti, sergantiems širdies ar kvėpavimo takų ligomis gyvūnams. Kai kurių veislių šunys, pavyzdžiui, bokseriai, mopsai, ši tzus ir kiti šunys bei katės trumpais snukiais, per didelius karščius daug sunkiau kvėpuoja.
Kaip gydyti šilumos smūgį patyrusį augintinį
Perkelkite augintinį į pavėsį arba į patalpą su kondicionieriumi. Ant galvos, kaklo ir krūtinės uždėkite ledo paketus ar šaltus rankšluosčius arba paleiskite ant jų vėsų (ne šaltą) vandenį. Leiskite jiems gerti nedidelį kiekį vėsaus vandens arba laižyti ledo kubelius. Vežkite tiesiai pas veterinarijos gydytoją.