Dažnos šuniukų viduriavimo priežastys

Dažnos šuniukų viduriavimo priežastys

Šiuo ankstyvuoju savo gyvenimo etapu šuniukai patiria daug vystymosi pokyčių, įskaitant dietos, aplinkos ir net kasdienės patirties pokyčius. Tai gali padidinti fizinius pokyčius, kuriuos šuniukai jau patiria, ir gali sukelti nedidelių sveikatos sutrikimų, toks kaip viduriavimas.

Šuniukų viduriavimas gali svyruoti nuo nekenksmingos laikinos būklės, kurią sukelia valgymas to, ko jie neturėtų, iki rimtesnės ligos. Lėtinį (daugiau nei dieną ar dvi) arba sunkų viduriavimą, ypač kai jį lydi vėmimas ar apetito praradimas, visada turi įvertinti veterinarijos gydytojas. Šuniukų viduriavimas gali sukelti didelę dehidrataciją, kuri gali būti pavojinga gyvybei.

Pateikiame kelias šuniukų viduriavimo priežastis:

Šuniuko stresas ir atsiskyrimo nerimas

Galbūt pradedate treniruotes arba grįžtate į biurą po ilgo darbo namuose. Tokie pokyčiai Jūsų jaunojo šuniuko kasdienybėje gali sukelti atsiskyrimo nerimą ir padidėjusį streso lygį. Savo ruožtu stresas gali sukelti su stresu susijusį viduriavimą. Neskubėkite, kai kalbama apie gyvenimo pokyčius, ir dirbkite, kad pripratintumėte savo šuniuką prie naujų žmonių, vietų ar pasikeitusių tvarkaraščių. Kartais tereikia tik laiko, kad naujam šuniukui būtų patogu ir natūraliai sumažintų stresą. Jeigu norite padėti šuniui susidoroti su stresu, galite rinktis natūralius raminančius skanėstus. Su stresu susijęs viduriavimas dažnai laikomas „savaime ribojančiu“, o tai reiškia, kad daugelis šuniukų pasveiks patys. Norint išvalyti kūną nuo viduriavimo, kartais pakanka maitinti šiek tiek švelnesniu maistu keletą dienų arba padidinti skaidulų kiekį konservuotu moliūgu ar kitu daug skaidulų turinčiu priedu.

Svetimkūniai ir toksiškos medžiagos

Savaime suprantama, kad valgant kažką NEskirto vartoti, tai gali sukelti virškinimo problemų. Šuniukai yra pagarsėję tuo, kad viską ragauja ir graužia! Visas šis mėginių ėmimas gali sukelti nemalonių pojūčių keturkojams ir jų šeimininkams! Kai kurie svetimkūniai, tokie kaip akmenys, kojinės ar žaislai, gali sukelti gyvybei pavojingą žarnyno užsikimšimą ir reikalauti pažangaus veterinarinio gydymo ar net operacijos. Paprastai obstrukcija dažniausiai sukelia vėmimą ir yra pagrindinis klinikinis simptomas, tačiau kartais jį gali lydėti viduriavimas. Užterštos ar ne maistinės medžiagos taip pat gali sukelti šuniukams viduriavimą, nes organizmas bando atsikratyti toksinų. Priklausomai nuo to, kas buvo suvalgyta, viduriavimas, susijęs su ko nors supuvusio valgymu, kartais gali praeiti savaime. Jei palaidas išmatas lydi vėmimas, nevalgymas arba jos išlieka ilgiau nei 24–48 valandas, visada reikia kreiptis į veterinarijos gydytoją.

Šuniukų dietos pokyčiai

Kita labai dažna šuniukų viduriavimo priežastis – mitybos pasikeitimas. Staigus šuniuko dietos pakeitimas gali sukelti viduriavimą, nes virškinimo traktas prisitaiko prie naujo baltymų šaltinio ar kitų ingredientų. Idealiu atveju, kai parsinešate į namus jauną augintinį, stenkitės nedaryti drastiškų maisto pokyčių, palaipsniui įpilkite naujo maisto. Per 5–7 dienas pradėkite nedidelę seno maisto dalį pakeisti nauju. Pakeiskite daugiau seno maisto nauju, kol šuniukas valgys tik naują maistą siekiant išvengti nemalonų pojūčių virškinimo sistemai. Palengvinti maisto pakeitimo perėjimo laikotarpį, galite jį pagardinti specialiais priedais, kurie turi vitaminų bei gerųjų medžiagų, kad nesukelti šuns organizmui didelio streso. Tam gali padėti jako sūrio pabarstukai. Savo sudėtyje turi gerųjų maisto medžiagų ir vitaminų. Ypatingai tinka jauniems šuniukams ir maitinančioms kalėms.

Parazitai

Viena dažniausių šuniukų problemų ir viduriavimo priežasčių yra žarnyno parazitai. Žarnyno parazitai dažniausiai perduodami iš motinos šuniukui per placentą, žindant arba jei ji išskiria parazitą su išmatomis. Pakankamai didelis parazitų kiekis gali sukelti šuniukų viduriavimą, vėmimą ir blogą sveikatą. Sergantys šuniukai dažnai turi išsipūtusį pilvuką. Šuniukai, viduriuojantys dėl žarnyno parazitų, gali perduoti parazitus kitiems augintiniams, o kai kurie parazitai gali būti perduoti žmonėms. Norint to išvengti, be vakcinų, į šuniuko apžiūrą turi būti įtraukti medikamentai nuo kirmėlių ir suduodami profilaktiškai. Įprasti šunų parazitai yra apvaliosios kirmėlės, ankilinės kirmėlės ir kaspinuočiai, taip pat pirmuonys, tokie kaip giardijos ir kokcidijos. Parazitą galima diagnozuoti atlikus išmatų tyrimą.

Virusinės ar bakterinės infekcijos

Infekcijos su bakterijomis, pvz., E. coli, arba virusais, tokiais kaip parvovirusas, yra dar viena dažna šuniuko viduriavimo priežastis. Šunų parvovirusas yra labai užkrečiamas ir gali sukelti sunkų, gyvybei pavojingą viduriavimą. Tai dažniausiai pasitaiko šuniukams, nes dauguma suaugusių šunų buvo vakcinuoti arba anksčiau buvo paveikti Parvo. Ši virusinė viduriavimo priežastis plinta nuo tiesioginio kontakto su užsikrėtusiais šunimis arba užterštais daiktais ir dirvožemiu. Laimei, vakcinos nuo Parvo yra labai veiksmingos ir apsaugo šunis, kurie liečiasi su virusu. Bakterinių infekcijų galima iš esmės išvengti laikantis švarios higienos ir atgrasant nuo elgesio, pavyzdžiui, koprofagijos (išmatų valgymo).

Kada reikia kreiptis į veterinarijos gydytoją?

Šuniukų viduriavimo gydymas gali būti įvairių formų, priklausomai nuo pagrindinės priežasties. Jei šuniukas patiria sunkų ar viduriavimą, kuris tęsiasi ilgiau nei parą, labai svarbu, kad jis būtų nedelsiant gydomas. Tai ypač svarbu, jei viduriavimą lydi vėmimas arba sumažėjęs apetitas, vangumas.

Viduriuojantys šuniukai gali dehidratuoti, jei jie nebus laiku gydomi, kadangi viduriavimas yra vienas iš labiausiai paplitusių šuniukų simptomų!